CZ | EN

Nový film Jiřího Menzela Sukničkáři je v polovině natáčení. Realizační tým nyní tráví týden v Mělníku. V hlavních rolích nového snímku se představí Jan Hartl, Libuše Šafránková a Martin Huba, ale také skuteční operní zpěváci. Diváci se mohou dále těšit na Jiřinu Jiráskovou, Ivanu Chýlkovou a další známé tváře.

Nový film Jiřího Menzela "Sukničkáři" je v polovině natáčení. Realizační tým nyní tráví týden v Mělníku. V hlavních rolích nového snímku se představí Jan Hartl, Libuše Šafránková a Martin Huba, ale také skuteční operní zpěváci. Diváci se mohou dále těšit na Jiřinu Jiráskovou, Ivanu Chýlkovou a další známé tváře.

Mělník 23. července 2012 – Přibližně v polovině natáčení se štáb nové komedie Jiřího Menzela "Sukničkáři" přesunul do Mělníka. Právě toto město si režisér vybral pro umístění vilky, v níž bydlí hlavní představitel Vítek v podání Jana Hartla. Zalíbila se mu totiž secesní Wenzlova vila blízko hlavního náměstí postavená architektem Quidem Bělským v letech 1906-1907 pro JUDr.Aloise Balíka.

Hartlova postava, operní režisér Vítek má nekontrolovatelnou slabost pouze pro určitý typ žen - sopranistky. V jeho vilce se tak vystřídá řada dámských návštěv, útočiště zde však nalezne i slavný, ovšem stárnoucí zpěvák Jakub (Martin Huba).

Film "Sukničkáři" odhalí divákům svět opery zbavený pozlátka a přinese příběh o lásce, o zklamání z lásky k opeře a také o celoživotní vášni pro operní pěvkyně. To vše podané s nadsázkou a humorem typickým pro Menzelovy filmy. "Ptají se mě, jestli to bude komedie. Jak to krucinál mám vědět! Možná to bude smutný a možná zase takový, že to bude lidem k smíchu", komentuje s nadhledem a vtipem svůj film Jiří Menzel. Režisér, který získal v roce 1968 Oscara za film "Ostře sledované vlaky", je poprvé za svou kariéru zároveň autorem námětu a scénáře, na němž s ním spolupracovala Tereza Brdečková. Hlavní postavy operního režiséra Vítka, učitelky Markétky a světově uznávaného zpěváka Jakuba ztvární Jan Hartl, Libuše Šafránková a Martin Huba. Ve vedlejších rolích se objeví Jiřina Jirásková, Ivana Chýlková, Václav Kopta, mladé herečky Emma Smetana a Eva Josefíková a další. V klíčových rolích také uvidíme skutečné sopranistky Lucii Juránkovou, Emilii Řezáčovou a Annu Klamo (roz. Janotovou), dirigenta Jana Mikuška, basistu Jana Hnyka a další.

V Mělníku stráví filmaři celý týden. Poté vyrazí do Tábora a Českého Krumlova. Dvouměsíční natáčení skončí na začátku září. Premiéra nového snímku je naplánována na první polovinu příštího roku.

Novinky o Sukničkářích můžete sledovat na Facebooku

Producentem snímku je produkční společnost MediaPro Pictures Praha, koproducentem TV Nova, společnost Medialogue a distributorem Bontonfilm.

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Petr Slavík, PR Manager

Tel.: +420 257 415 302
GSM: + 420 604 419 042
Mail: petr.slavik(at)bontonfilm.cz

Credits Montreal festival
Partners